آلو خوانسار توانست فردی را از آلزایمر نجات دهد!

ترکیبات فنلی غالب در آلو خوانسار مشتقات اسید کافئیک هستند: 3-O-کافئیکینیک، 5-O-کافئیکینیک و 4-O-کافه ایکوینیک و همچنین اسید کافئیک، با هم. با مقادیر کمتری از آنتوسیانین ها، فلاوانول ها و فلاونول ها.

بر اساس داده های ادبیات، بسته به تنوع، شرایط محیطی و روش های تحلیلی کاربردی، محتوای اسیدهای فنولیک در آلو در محدوده وسیعی از مقادیر قرار می گیرد.

عملکرد دستگاه گوارش را تنظیم می کند و در نتیجه شرایط یبوست را به دلیل وجود فیبر غذایی، سوربیتول و ایزاتین تسکین می دهد.

آلو
ویتامین C به بدن کمک می کند تا در برابر عوامل عفونی مقاومت کند و رادیکال های آزاد مضر را از بین می برد.

آلو تازه، مانند میرابل زرد دارای محتوای متوسط ویتامین A و بتا کاروتن است. ویتامین A میوه طبیعی از سرطان ریه و دهان محافظت می کند.

آلو دارای مقدار قابل توجهی کاروتنوئیدهای تقویت کننده سلامتی مانند لوتئین، کریپتوکسانتین و زآگزانتین است.

این ترکیبات نوعی پاک کننده در برابر پیری و بیماری های ایجاد کننده رادیکال های آزاد مشتق از اکسیژن و گونه های فعال اکسیژن هستند.

زآگزانتین عملکردهای آنتی اکسیدانی و محافظتی در برابر نور UV را فیلتر می کند.

آلو منبع غنی از پتاسیم، فلوراید و آهن است. پتاسیم به عنوان یکی از اجزای مهم مایعات سلولی و بدن، به کنترل ضربان قلب و فشار خون کمک می کند.

علاوه بر این، آلو منبع متوسطی در گروه های ویتامین B کمپلکس مانند نیاسین، ویتامین B-6 و اسید پانتوتنیک است و این ویتامین ها به سوخت و ساز پروتئین ها، کربوهیدرات ها و چربی ها در بدن کمک می کنند.

آلو همچنین حدود 5 درصد سطوح RDA ویتامین K را فراهم می کند.

ویتامین K برای عملکرد فاکتورهای انعقادی در خون و همچنین در متابولیسم استخوان مهم است و به کاهش بیماری آلزایمر در سالمندان کمک می کند.

مصرف آلو از دژنراسیون ماکولا، بیماری های قلبی و همچنین آسیب به نورون ها و چربی های ما که بخشی از غشای سلولی ما را تشکیل می دهند جلوگیری می کند.

 

 

 

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.